MULTIMEDIA

DZIENNIK ELEKTORNICZNY

Reklama

Sprawdź jakość powietrza w Nowym Targu

Reklama

BIP

Reklama

Lokalny Animator Sportu

Reklama

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Aktualności


NIEZBĘDNIK RODZICA, czyli jak dostrzec matematykę w codziennym życiu i pomóc dziecku w nauce
środa, 15 marca 2017 00:00

Z dumą i radością prezentujemy wspólne dzieło naszych Pań Matematyczek – Renaty Liszki, Anny Matyi i Joanny Sięki.

W Państwa ręce oddajemy „NIEZBĘDNIK RODZICA, czyli jak dostrzec matematykę w codziennym życiu i pomóc dziecku w nauce”.

 

Więcej…
 
Zimowy Dzień Sportu
piątek, 24 lutego 2017 00:00

W dniu 23.02.2017 r. zorganizowano w naszej szkole Zimowy Dzień Sportu. W tym roku zawody narciarskie i  odbyły się na stoku Długa Polana. Rywalizowano w konkurencjach narciarstwa zjazdowego i narciarstwa biegowego i startowało w nich ponad 50 uczniów z naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy.

Wyniki...

Więcej…
 
Zima w mieście - zajęcia profilaktyczno-wychowawcze
sobota, 04 lutego 2017 00:00

„Zima w mieście - zajęcia profilaktyczno-wychowawcze”

W dniach od 30.01.2017 r. do 03.02.2017 r. w godzinach od 9:00 do 14:00  w okresie ferii zimowych na terenie szkoły były zorganizowane zajęcia „Zima w mieście” dla 45 uczniów klas  I – VI. Głównym celem tej akcji było zorganizowanie czasu wolnego uczniów, zapewnienie im opieki w czasie zajęć programowych, realizacja profilaktyki oraz zapewnienie dzieciom wyżywienia  - obiadu.  W ramach zajęć dzieci uczestniczyły:

-   w zajęciach profilaktyczno – wychowawczych,

-   w zajęciach rekreacyjno – sportowych,

-   w zajęciach plastycznych i muzycznych

-   w wycieczkach: Kowaniec (Zadział, Długa Polana – saneczkowanie, snowtubing),

Zakopane (wyjazd kolejką na  Gubałówkę i spacer szlakiem na Polanę Szymoszkową ).

Z D J Ę C I A

 
Kolędowanie to duszy uwrażliwianie
piątek, 27 stycznia 2017 00:00

Już po raz czwarty w naszej szkole zorganizowany został koncert pt. „Kolędowanie to duszy uwrażliwianie”. W tym roku wydarzenie połączone było z akcją UNICEF „Wszystkie kolory świata”.

Pół godziny przed koncertem w szkolnym holu trwała sprzedaż lalek uszytych i ofiarowanych przez uczniów. Celem akcji jest zebranie pieniędzy na szczepionki ratujące życie dzieci z Angoli. Przesympatyczne laleczki szybko znalazły właścicieli. 

Głównym wydarzeniem było jednak wspólne kolędowanie, które zgromadziło tłumy przyjaciół Szkoły, rodziców i uczniów. 

Na początku zaprezentowały się dzieci z klasy pierwszej, które zatańczyły taniec kolorowych śnieżynek. Po nich wystąpiła rodzina Galiców, a następnie uczniowie na różnych instrumentach muzycznych intonowali kolędę, którą wszyscy zgromadzeni śpiewali. 

Wystąpiła także gościnnie Schola Promyki oraz zespół muzyczny z ks. Danielem Tomczakiem z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Schola z Parafii pw. Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu z księdzem Tomaszem Bochnakiem. Część muzyczną zakończyło odśpiewanie kolędy "Cicha noc". 

Po niej nastąpiła licytacja 10 komisyjnie wybranych laleczek z akcji „Wszystkie kolory świata”. 

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Inicjatorzy akcji chcą uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. 

W Szkole Podstawowej nr 2 zebrano ponad 4 tysiące złotych! Dziękujemy!

Z D J Ę C I A

Tekst: Szymon Pyzowski

 
LATO W MIEŚCIE
czwartek, 01 września 2016 00:00

„LATO W MIEŚCIE”

W dniach od 27.06.2016 r. do 08.07.2016 r.  w godzinach 9:00 – 14:00 w okresie wakacji na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Targu były zorganizowane zajęcia „Lato w mieście” dla 45 uczniów , finansowane przez Urząd Miasta Nowy Targ.

Głównym celem tej akcji było zorganizowanie czasu wolnego uczniów, zapewnienie im opieki w czasie zajęć programowych, realizacja profilaktyki oraz zapewnienie dzieciom wyżywienia  - obiadu.

Zajęcia odbywały się zgodnie z programem i planem zajęć.

W ich ramach dzieci uczestniczyły:

-  w zajęciach rekreacyjno – sportowych,

-  w zajęciach plastycznych,

-  w zajęciach poszerzających wiedzę na temat regionu- ścieżka regionalna,

-  w zajęciach edukacji ekologicznej,

-  w zajęciach profilaktyczno – wychowawczych,

-  w zajęciach turystycznych - wycieczki : Nowy Targ (Szlak gotycki), Zakopane (Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Szlak pod Reglami), Stare Wierchy (wyjście od Obidowej niebieskim szlakiem do schroniska), Niedzica – Czorsztyn (zamki i rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, zapora), Kluszkowce – Kraina Śpiącego Wulkanu (wyjście na Górę Wdżar, smocza jama, punkt magnetyczny), Zubrzyca Górna  (Orawski Park Etnograficzny), Szczawnica (Muzeum Pienińskie, Szlak do Czerwonego Klasztoru - Przełom Dunajca).

Ponadto uczestnicy zajęć „Lato w mieście” obejrzeli film w kinie „Tatry” pt.: „BFG bardzo fajny gigant ”.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczestnicy bardzo chętnie angażowali się we wszystkie rodzaje zajęć.

Istotnym elementem „Lata w mieście” (bardzo docenianym przez uczestników) było zapewnienie dzieciom ciepłego posiłku - obiadu, co było możliwe dzięki współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowym Targu (refundacja obiadów) .

Doceniamy także owocną współpracę z Wydziałem Infrastruktury Społecznej i Promocji w Urzędzie Miasta Nowego Targu. Dzięki niej możliwe było zorganizowanie akcji letniej.

GALERIA ZDJĘĆ

 
<< pierwsza < poprzednia 21 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 21