MULTIMEDIA

DZIENNIK ELEKTORNICZNY

Reklama

Sprawdź jakość powietrza w Nowym Targu

Reklama

BIP

Reklama

Lokalny Animator Sportu

Reklama

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Porozumienie SP2 z PPWSZ
piątek, 15 września 2017 00:00

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu zawarła 29 sierpnia 2017  porozumienie o współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu. Dokument podpisali: rektor i prof. PPWSZ ks. dr hab. Stanisław Gulak w imieniu uczelni oraz dyrektor mgr Danuta Pyzowska - Foryt w imieniu szkoły.

 

 

W ramach porozumienia obie placówki będą współpracować w wielu dziedzinach, a szczególnie w edukacji. Będą organizować wspólnie przedsięwzięcia z zakresu dydaktyki, sportu, a także kultury. Mają się też wzajemnie promować. Dla usprawnienia współpracy zostali wyznaczeni koordynatorzy. Ze strony uczelni jest to mgr Weronika Ostachowska, a ze strony szkoły mgr Anna Matyja.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika, jak podkreśliła dyrektor mgr Danuta Pyzowska-Foryt, liczy, że dzięki współpracy w Szkole będą częściej gościli młodzi nauczyciele, w ramach praktyk, a także studenci pielęgniarstwa, którzy będą z kolei kształtowali postawy prozdrowotne wśród uczniów. – Liczymy też, że będą do nas przybywali rehabilitanci, mamy przecież klasy sportowe – mówiła.

Rektor ks. dr hab. Stanisław Gulak podkreślił z kolei, jak ważne w dzisiejszym świecie jest wychowanie, które wprawdzie wynosi się z domu, ale  to jaka będzie młodzież, to jest wspólna  sprawa nas wszystkich – rodziców i szkoły,  bo  „takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie” (ks. Piotr Skarga).

Dzięki porozumieniu PPWSZ będzie mogła m.in. prowadzić działalność naukowo-badawczą i dydaktyczną w SP nr 2, a uczniowie tej szkoły oraz kadra pedagogiczna będą mogli m. in. brać udział w różnorodnych wydarzeniach organizowanych przez Uczelnię.

Ks. Rektor otrzymał dziś z rąk uczniów - którzy zapewnili, że cieszą się, ze zostają w Szkole Podstawowej na kolejne lata, dzięki reformie edukacji - postać Mikołaja, który nosi imię na cześć patrona Szkoły. Zapewnił on uczniów, że „piłkarz Mikołaj”  będzie zawsze jeździł z nim w jego samochodzie. Zażartował też, że to pierwszy student z nowotarskiej podstawówki na podhalańskiej uczelni.

 

Z D J Ę C I A