MULTIMEDIA

DZIENNIK ELEKTORNICZNY

Reklama

Sprawdź jakość powietrza w Nowym Targu

Reklama

Edukacyjna Sieć Antysmogowa ESA

BIP

Reklama

Lokalny Animator Sportu

Reklama

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Karta szkolna
piątek, 27 stycznia 2017 08:33

 

 

 

 

 

 

 

BEZPIECZNA SZKOŁA

NOWOCZESNA SZKOŁA


Nasza szkoła uczestniczy w Programie Karta Szkolna, realizowanym przez Santander Bank Polska S.A.

Cele projektu

  • Podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkole.
  • Promocja nowoczesnej szkoł.
  • Edukacja ekonomiczna.
  • Wsparcie aktywnych szkół.

Podstawowym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych przez uniemożliwienie osobom nieuprawnionym wstępu na ich teren. Jest to możliwe dzięki instalacji systemu kontroli dostępu obsługiwanego przez karty zbliżeniowe. Karty wyprodukowane i dostarczone przez bank, służą jednocześnie jako identyfikator szkoły, gdyż widnieją  na nich elementy wyróżniające – zdjęcie, nazwa i logo szkoły.

Koszty

Zainstalowany w naszej szkole system kontrolowanego dostępu, został w całości sfinansowany przez Santander Bank Polska S.A. i przekazany na własność szkole. Bank pokrywa również koszty produkcji i dostarczenia do szkoły kart dla kolejnych roczników uczniów klas pierwszych.

Jak to działa?

Aby wejść do szkoły należy posłużyć się Kartą Szkolną, dostosowaną do indywidualnego systemu zaprogramowanego dla danej szkoły. Taką kartę otrzymuje każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły. Każdorazowe wejście   i wyjście jest rejestrowane. Osoby nieposiadające kart (np. petenci, rodzice) wpuszczane są do szkoły przez jej pracowników (w ramach projektu w szkole zainstalowano też domofon).

W ramach wdrożonego systemu wydzielone zostały różne strefy kontrolowanego dostępu (sekretariat, pokój nauczycielski, szatnie).

W szkole zainstalowany jest system kontroli dostępu obsługiwany przez zbliżeniowe karty prepaid. Czytniki kart zamontowane zostały przy wejściu głównym od ul. M. Kopernika oraz w drzwiach wewnętrznych w szatni- wejście od ulicy Józefczaka.

Uczniowie klas II-VI zobowiązani są nosić codziennie kartę, która umożliwi im wejście do szkoły. W przypadku, gdy dziecko zapomni karty może wejść głównym  wejściem, gdzie zadzwoni dzwonkiem z domofonu.

Dzieci oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych kart nie noszą, ponieważ są one przyprowadzane przez rodziców i to oni otrzymają kartę. Po przyprowadzeniu dzieci do szkoły nauczyciel sprawuje opiekę nad dziećmi i to on otwiera lub zamyka drzwi.