Szukaj
25 maja 2024 18:20

Co w świetlicy piszczy?

 

Dzień Ziemi

Wielkanoc

Kwiecień

marzec -kwiecień

———————————————————————————-

Profilaktyka zdrowotna – Jedz owoce i warzywa

Styczeń i luty

Styczeń cz.1

———————————————————————————-

Grudzień cz.3

Grudzień cz.2

Grudzień cz.1

———————————————————————————-

Październik, listopad w świetlicy

Październik, listopad cz. 1

Październik, listopad cz. 2

Październik, listopad cz. 3

Październik, listopad cz. 4

Październik, listopad cz. 5

———————————————————————————-

Sprawozdanie Odblaskowa Szkoła – Edycja – 2023

———————————————————————————-

„Szachy zyskują popularność w świetlicy”

Gra w szachy staje się coraz bardziej popularna w świetlicy szkolnej. Dzieci bardzo często wybierają tą grę podczas zajęć stolikowych, dlatego w dniu 17 października odwiedził nas Pan Marek Gotkiewicz z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, który zaprezentował tą popularną grę. Zachęcał świetliczków do „nauki przez zabawę”. Uczniowie sami odkrywali jak bardzo jest to kreatywna i wymagająca zaangażowania gra, która uczy myślenia oraz przewidywania, które są kompetencjami niezbędnymi na każdym etapie naszego życia.

———————————————————————————-

Wrzesień w świetlicy szkolnej

2023/2024

———————————————————————————–

———————————————————————————–

W świetlicy nie ma nudy i dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Robimy prace plastyczne różnymi technikami, poznajemy ciekawe gry planszowe i karciane, układamy puzzle i klocki konstrukcyjne.  Na zdjęciach dzieci w świetlicy i ich prace.  

———————————————————————————–

Uczniowie ze świetlicy korzystali z LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI. W czasie przedstawienia „Zdrowy pokaz mody” wykorzystywaliśmy mikrofony zakupione do laboratorium. Dzieci  zdobyły również podstawowe wiadomości o budowie maszyny do szycia.

———————————————————————————–

Dzieci uwielbiają zabawy na powietrzu, dlatego korzystamy z placu zabaw i boiska sportowego tak często jak pozwala nam na to pogoda.

———————————————————————————–

Robótki ręczne to najlepszy sposób na zagospodarowanie wolnego czasu oraz ćwiczenie motoryki małej. Dzieci ze świetlicy chętnie szyją, haftują, szydełkują, robią pompony, warkoczyki i bransoletki z włóczki.

———————————————————————————–

2 czerwca odbył się w naszej szkole festyn zdrowia i dzieci ze świetlicy wzięły w nim czynny udział. Przygotowaliśmy i zaprezentowali  uczniom całej szkoły przedstawienie pt. Zdrowy pokaz mody. Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.

———————————————————————————–

Wiosna i wszystko budzi się do życia a my mamy ochotę tę porę roku zatrzymać na dłużej w naszych pracach plastycznych.

———————————————————————————–

Walentynka ,czyli laurka dla kogoś kogo bardzo, bardzo lubimy 🙂

———————————————————————————–

Dzieci ze świetlicy bardzo lubią układać puzzle. Jest to świetny sposób na zagospodarowanie wolnego czasu. Ponadto bardzo lubią zabawy tematyczne, takie jak: zabawa w sklep, zabawy konstrukcyjne i prace ręczne.

———————————————————————————–

Dzień Kota w świetlicy

———————————————————————————–

Zima to czas zabaw na śniegu, uprawiania sportów zimowych, lepienia bałwanów oraz dokarmiania zwierząt, zwłaszcza ptaków. Jest to również czas świąt Bożego Narodzenia i ubierania choinki. W świetlicy spędziliśmy ten czas aktywnie, tworząc piękne prace plastyczne.

———————————————————————————–

W ramach zajęć świetlicowych wykorzystujemy pomoce z Labolatorium przyszłości.
Oto jakie piękne prace wykonaliśmy za pomocą wypalarki do drewna.

———————————————————————————–

W tym roku świetlica również wzięła udział w corocznym konkursie organizowanym przez Komendę Policji ODBLASKOWA SZKOŁA.

———————————————————————————–

Zabawa andrzejkowa w świetlicy jak zawsze była udana. Po wróżbach, tańcach i zabawach przy muzyce był też czas na słodki poczęstunek.

———————————————————————————–

 Bardzo lubimy zajęcia ruchowe, dlatego wychowawczynie zadbały o to, aby były one atrakcyjne i różnorodne. Skaczemy na gumie, skaczemy na stopkach przyklejonych do podłogi, skaczemy na kwadratach przy muzyce („Ty skacz” i „Osiem kwadratów”), rzucamy woreczkami do celu. Ćwiczymy i gramy również w sali gimnastycznej – ostatnio graliśmy w siatkówkę. W świetlicy nigdy się nie nudzimy.

———————————————————————————–

16 listopada obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Tolerancji. Obejrzeliśmy film edukacyjny na ten temat i rozmawialiśmy o tym, co to znaczy być tolerancyjnym i czy zawsze musimy wszystko tolerować. Na zakończenie ułożyliśmy z rozsypanki literowej słowo TOLERANCJA.

———————————————————————————–

Dzisiaj, czyli 7 listopada rozpoczęliśmy dzień w świetlicy prawdziwą ucztą. Dzieci przyniosły owoce i samodzielnie przygotowały sałatkę owocową, którą z apetytem zjadły. Galeria

———————————————————————————–

Jesień jest piękna i my świetliczaki chcemy ją zatrzymać na dłużej w naszych pracach plastycznych. Galeria

———————————————————————————–

Korzystając z pięknej pogody świetliczaki promują zdrowy styl życia. 🏃‍♀️🤸‍♀️🤾‍♂️ Trzymają się zasady: Jak starożytni mawiali- „W zdrowym ciele zdrowy duch”. 🙌😌 Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to doskonała okazja do dotlenienia organizmu wzmocnienia kości i mięśni dziecka. 💪⛹️‍♀️ Zajęcia sportowe dla dzieci ćwiczą nie tylko ich ciało, ale i umysł rozwijają ich zmysły, przede wszystkim równowagi i koncentracji.💆‍♀️🙇‍♀️💁‍♀️ Świetliczaki wiedzą jak ważne jest stosowanie zasady fair play nie tylko w sporcie, ale i w życiu. 🤩☝️ Przedstawiamy kilka zdjęć z naszych zajęć.🥰Galeria

———————————————————————————–

Słońce coraz mocniej grzeje na niebie,🌞dni stają się dłuższe… 😎 Pomału zaczynamy odliczanie do WAKACJI!!!☀️🏄‍♀️🏝 Nadszedł więc czas na krótkie podsumowanie niektórych wiosennych prac plastycznych wykonanych przez nasze świetliczaki! 🤗🤗 Jak zawsze było twórczo, zabawnie, kreatywnie i kolorowo! 🤩🤭 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć… 🫶🥰  Galeria

———————————————————————————–

Spektakl świetliczaków “Grzybowa chatka” przedstawia…..Film

———————————————————————————–

Kochanej Mamusi…🥰 Dziękuję za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi. Że jesteś najważniejsza, że tego nikt nie zmieni, że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi: dla jednych to Dzień Matki, a dla mnie Dzień Mamusi. 🥰 26 maja obchodzimy jedno z najbardziej znanych międzynarodowych świąt na świecie – Dzień Matki. 💐💞💐💕💐💞 Świetliczaki wykonały dla swoich Mam rysunki, laurki, napisali wiersze, aby w ten sposób podziękować za wspólnie spędzony czas, pomoc, uśmiech, ale przede wszystkim za WIELKĄ MIŁOŚĆ. ❤️❤️❤️ KOCHAMY CIĘ MAMO!!! 🥰💕🥰💕🥰💕 GALERIA

———————————————————————————–

7 maja obchodzimy uroczystość nadania Szkole imienia Mikołaja Kopernika. 💫🔭 Z tej okazji dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały portrety wielkiego polskiego astronoma.🔭Obejrzeli film edukacyjny o odważnym człowieku szukającym prawdy o Wszechświecie.✨🪐✨🌏✨🌖✨☀️ Jesteśmy dumni, że nasza Szkoła nosi imię tak wielkiego Polaka. 👌☺️Galeria🔭

———————————————————————————–

🇵🇱
🇵🇱 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 🇵🇱 Powiewa flaga, Gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze, Biel jest i czerwień. Czerwień – to miłość, Biel – serce czyste. Piękne są nasze, Barwy ojczyste. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Dzieci ze świetlicy szkolnej z tej okazji wykonały prace plastyczne pt. „Nasza Flaga” Kochaj 🇵🇱 Szanuj 🇵🇱 Chroń 🇵🇱 Galeria

———————————————————————————–

PROMOCJA ZDROWEGO ŻYWIENIA

26.04.2022r. uczniowie ze świetlicy zaprezentowali przedstawienie pt. „ Grzybowa chata” dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły. Tematyka nawiązywała do promowania zdrowego żywienia szerzącego świadomość zdrowotną.

Zwiastun 🙂

———————————————————————————–

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest- 💚🌎Światowy Dzień Ziemi!💚🌍 Wydarzenie ma na celu promocję ochrony środowiska oraz szerzenie wiedzy ekologicznej.♻️ W tym dniu również wypada święto – Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.🌏 Hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Ziemi to Invest in our planet -Zainwestuj w naszą planetę! 🍀🌎💚 Dzieci z naszej świetlicy szkolnej również wyjątkowo obchodziły ten dzień.🥰🌸🌎🌸 Oglądały prezentację multimedialną na temat ochrony środowiska, 🌸🦔🐝 uczyły się piosenki pt. „Zielony Dom”🎶grały w Escape Room-Dzień Ziemi🕵️‍♂️wspólnie wykonały piękny plakat: „Planeta Ziemia”🌼🌍🌼oraz wykonały tematyczne prace plastyczne. 🤗 Życzymy Szczęśliwego Dnia Ziemi!🍀🌎🍀 Galeria

———————————————————————————–

W tradycji ludowej palmy wielkanocne od zawsze miały wyjątkowe znaczenie. Symbolizują odnawiające się życie i radość.🌱 W obrzędzie katolickim wierni w Niedzielę Palmową przynoszą do kościoła palemki- symbol nowego życia. 🕊🌿 Pamiętajmy, że palma powinna być kolorowa-powinna dawać nadzieję.🌺🌼🌸 Nasze Świetliczaki wykonały ją samodzielnie. Własnoręczne zrobienie wielkanocnej palmy to dobry pomysł na kreatywne spędzenie czasu z bliskimi. 🥰Galeria

———————————————————————————–

Wiosna już zawitała w naszej świetlicy szkolnej. Nadszedł więc czas aby podsumować zimowe prace plastyczne, które wykonały nasze świetliczaki.🥰 Jak zawsze było wesoło, ciekawie i kreatywnie. Ćwiczyliśmy koordynację, sprawność manualną, precyzję oraz technikę pracy z różnymi materiałami. 🤓Kreatywne dziecko to odważny, pomysłowy, dowartościowany dorosły człowiek. Zatem przedstawiamy krótką fotorelację. ☺️ Galeria

———————————————————————————–

22 marca dzieci z naszej świetlicy szkolnej obchodziły święto najcenniejszego płynu na Ziemi 🌍💧💦Światowy Dzień Wody💦💧🌏 Ten dzień miał na celu rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Wszystkie świetliczaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać. 💦💙💧 Zdjęcia

———————————————————————————–

18 marca obchodziliśmy♻️Światowy Dzień Recyklingu.♻️ Z tej okazji nasze świetliczaki wykonały zabawne ludziki z nakrętek, układały wieże z rolek po papierze toaletowym. Dowiedziały się, że odpady poddawane procesom recyklingu nazywane są siódmym zasobem planety.🤓Zatem zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej planety🌍 SEGREGUJMY ODPADY!♻️ Zdjęcia

———————————————————————————–

Oto kwiaty na Dzień Kobiet i niech każdy dziś się dowie. Serca w nie włożyli wiele, papierowe, ale szczere.🌺🌼🌸Szczęśliwego Międzynarodowego Dnia Kobiet życzą świetliczaki.💐Bez bomb, bezpiecznie, z bliskimi. Dla wszystkich kobiet na świecie. Ale dzisiaj, zwłaszcza dla bohaterskich kobiet na Ukrainie i w innych częściach świata pogrążonych w wojnach i konfliktach zbrojnych.
 

———————————————————————————–

🤍❤️„DZIECI DLA DZIECI”💙💛
  
W ramach solidarności z Ukrainą dzieci z naszej świetlicy szkolnej, wykonały plakat: „Sercem z Ukrainą”
🇵🇱❤️🇺🇦 Solidarnie mówimy NIE przemocy. Galeria

———————————————————————————–

Dzisiaj w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy: 🦖DZIEŃ DINOZAURA🦖 Tego dnia naszą świetlicę wypełniły Tyrnozaury, Stegozaury, Anktylozaury, Pterodaktyle i inne jaszczury z minionych epok. W prehistoryczny świat przeniosły nas opowiadania i wiersze. Dowiedzieliśmy się jak wyginęły dinozaury oglądając film edukacyjny.📽Nasza sala świetlicowa zamieniła się w prawdziwy Jurajski Park. Dzieci brały udział w rozmaitych grach, zabawach, kolorowały ulubione dinozaury, wykonały prace plastyczne.🦕🦖🦕Największą radość u dzieci wzbudziło jednak odnalezienie prawdziwych kości dinozaura!🕵️‍♀️🦴🔍Wielu tego dnia zabłysnęło swoją wiedzą,🤓inni natomiast z dociekliwością pytali o więcej.👀 Zdjęcia

———————————————————————————–

W zeszłym tygodniu w naszej szkolnej świetlicy obchodziliśmy dwa nietypowe święta: Walentynki❤️oraz Światowy Dzień Kota 😽 Na podsumowanie przedstawiamy śliczne prace naszych świetliczaków. ☺️ Zdjęcia

———————————————————————————–

Jesień w oczach Świetliczaków. Jesień, jesieńmoc kolorów niesie🍂🍁🍂🍁🍂🍁 Zdjęcia

———————————————————————————–

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia🐻🐻‍❄️🐨w świetlicy szkolnej. „Miś jest mały i puchaty, Miś jest fajny i kudłaty, Miś jest gruby jak ta kula, Misia zawsze się przytula.”🐻🐻🐻 Zdjęcia

———————————————————————————-

17.11. Świetliczaki obchodziły nietypowe święto – Dzień Czarnego Kota.🐈‍⬛ Dzieci miały okazję dowiedzieć się różnych informacji na temat tego, co koty powinny zjadać, czy lubią szczotkowanie, czym nie powinny się bawić, kiedy i dlaczego mruczą. 🐈‍⬛ Zdjęcia

———————————————————————————–

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. W świetlicy szkolnej również obchodziliśmy ten dzień, wspólnie wykonaliśmy plakat. Pamiętajmy TOLERANCJA to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Szanujmy się! ❤ Zdjęcia

———————————————————————————–

Dzień 5 listopada na długo zostanie w pamięci naszych Świetliczaków, ponieważ do naszej świetlicy zawitały przeróżne bajkowe postacie aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Zdjęcia

Skip to content